ÜLEVAADE. Toetus Trumpi tagandamisele mureneb

Kentucky senaatori Rand Pauli korraldatud senatihääletus Trumpi tagandamise seaduslikkuse üle andis tõsise hoobi protsessi edasisele käigule. FOTO: JONATHAN ERNST/Reuters/Scanpix

Ameerika Ühendriikide esindajatekojast senatisse liikunud tagandamisprotsess ametist lahkunud riigipea Donald Trumpi üle on hakanud hoogu kaotama, kuna üha enam vabariiklasi kaugeneb ettevõtmisest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Protsessi edasise käigu seadis kahtluse alla teisipäeval senatis korraldatud protseduuriline hääletus tagandamise seaduslikkuse üle. 45 senati vabariiklast hääletas tagandamisprotsessi vastu enne, kui see üldse alanud oli.

Protseduurilisest hääletusest ei piisanud, et protsessi peatada, sest 55 senaatorit sajast toetas endiselt ettevõtmist, kuid hääletus tegi selgeks, et väga keeruline on saada kokku 67 poolthäält, et Trumpi süüdimõistmine läbi läheks.

Tagandamise õiguslikkuse poolt hääletasid ainult viis vabariiklasest senaatorit, kes on olnud pikalt Trumpi suhtes kriitilised: Susan Collins, Lisa Murkowski, Mitt Romney, Ben Sasse ja Pat Toomey.

27.01.2021 29.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto