Riigikogu läbis värskenduskuuri: uued saadikud vannutati ametisse

Endisest Tallinna ning Võru linnapeast Ivi Eenmaast sai praeguse riigikogu koosseisu vanim liige. FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Seoses valitsuse vahetumisega ning mitmete rahvasaadikute asumisega ministriks sai riigikogu kolmapäeval juurde hulga uusi liikmeid. Vahetus märkimisväärne osa uue peaministripartei Reformierakonna fraktsioonist.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Toompea suure saali kõnepuldis andsid ametivande Ivi Eenmaa, Toomas Järveoja, Õnne Pillak, Mati Raidma, Timo Suslov, Margit Sutrop ja Aivar Viidik. Tõrva linnapea Maido Ruusmann loobus võimalusest riigikokku tööle minna, tema asemel saab riigikogu liikmeks Sulev Kannimäe. Nendest kaheksast on varasem parlamenditöö kogemus vaid endisel keskkonnaministril Mati Raidmal ning kunagisel Tallinna linnapeal Ivi Eenmaal. Lisaks liitusid riigikogu koosseisuga mitmed senised ministrid: isamaalased Jüri Luik ja Urmas Reinsalu ning EKRE esindajad Martin Helme ja Alar Laneman. Neist eriti aktiivsena naasis parlamenditööle senine välisminister Reinsalu, kes algatas ühispöördumise Soome parlamendile reisipiirangute asjus ning lõi riigikogu toetusrühma Vene opositsionääri Aleksei Navalnõi, aga ka teiste idanaabrite poliitvangide toetuseks.

Endine peaminister Jüri Ratas jätkab samuti tööd riigikogus. On tõenäoline, et märtsis asub ta Henn Põlluaasa (EKRE) asemel ise riigikogu esimeheks. 

27.01.2021 29.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto