K, 27.09.2023

Hiidlased tahaksid Saaremaaga tihedamat parvlaevaliiklust

Postimees
Facebook
Comments
Ranno leiti Triigi sadama lähedal veest. FOTO: Indrek Pajuste
Ranno leiti Triigi sadama lähedal veest. FOTO: Indrek Pajuste Foto: Indrek Pajuste

Transpordiamet ei ole nõus rahuldama hiidlaste soovi, et Triigi–Sõru liinil tehtaks regulaarseid lisareise, kuna reisijaid on vähe. Hiidlased ütlevad, et reisijaid pole, kuna graafik on vilets.

Triigi–Sõru talvine parvlaevagraafik on selline, et kõikidel päevadele ei ole võimalik sõita üle Soela väina ja samal päeval ka tagasi saada. Hiiumaa vallavalitsus on transpordiametilt küsinud lisareise just nii, et iga päev oleks mõlemast suunast kaks väljumist. Amet keeldub, viidates liiga vähestele reisijatele.

Transpordiameti ühistranspordi osakonna juhataja Kirke Williamson ütles, et kui on nõudlust, siis tehakse lisareise. Arvud aga nõudlust ei näita. Laev mahutab 200 inimest, kuid oktoobris sõitis ühel reisil 23 inimest, novembris 14 inimest ja detsembris 15 inimest.

Hiidlased sellise matemaatikaga rahul ei ole ja jäävad eriarvamusele. Hiiumaa vallavanema asendaja Hergo Tasuja ütles ametile saadetud kirjas, et kui graafik pakuks liikumiseks paremaid võimalusi, oleks reisijad ilmselgelt rohkem. Seda toetavad eelmisel aastal üldiselt kasvanud üleveomahud: reisijaid oli liinil 10 protsenti ja sõidukeid 13 protsenti üle-eelmisest aastast rohkem.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles