Jaak Laineste: kaheaastase ambitsiooniga valitsus

Jaak Laineste. FOTO: Erakogu

Koalitsioonileppes jäetakse kliimakriisiga tegelemisest vaid mulje, kirjutab Eesti 200 juhatuse liige kliimaaktivist Jaak Laineste.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui elevus meie uue valitsuse värskuse ja mitmekesisuse ümber on lahtumas, siis on aeg koalitsioonilepe üle vaadata ja küsida, mida ikkagi täpsemalt tegema hakatakse. Äkki võetakse ette mõni suur probleem ja püütakse seda lahendada kuidagi paremini kui varem? Kui mõelda natukenegi pikemas perspektiivis kui käesoleva ja ülejärgmise aasta valimised, kas või mõnekümne aasta perspektiivis, siis on suurim probleem see, mille Kaja Kallas «unustas» oma nelja kriisi kõnes ära – globaalne kliimakriis.

Koalitsioonileppes on kliima pandud mõnda pealkirja, et jätta mulje sellega tegelemisest, aga kui loeme sisu, siis jätkatakse heal juhul vaid sellega, mida tehti varem: mainitakse õiglase ülemineku fondi ning korratakse eesmärke, mille on niikuinii seadnud euroliit, lisaks loobumine põlevkivielektrist 2035. aastaks. Tuleb tähele panna, et ei lubata isegi põlevkivisaaste lõpetamist.

30.01.2021 02.02.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto