R, 9.12.2022

Saaremaa jäi ilma mõlemast sidemängijast, ent pilve tagant paistab päikesekiir

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Saaremaa jäi ilma mõlemast sidemängijast, ent pilve tagant paistab päikesekiir
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saaremaa võrkpallimeeskond.
Saaremaa võrkpallimeeskond. Foto: volley.ee

Jaanuari lõpus selgus, et Saaremaa võrkpalliklubi on sattunud rahalistesse raskustesse. Olukord läks veel hullemaks sel nädalal, mil selgus, et võistkonnast lahkub üks liidreid Alexander Tusch. 

Saaga algas sellest, et peatoetaja probleemide tõttu jäi mängijatele paari kuu palk maksmata. Esimesena otsustas tiimist lahkuda brasiillasest nurgaründaja Evandro Dias Souza, mõned päevad hiljem läks sama teed sidemängija Nikodem Wolanski.

Esialgu paistis, et sellega asi piirdub. Teisipäeval jõudis Postimeheni aga info, et Saaremaa jääb ilma ka teisest sidemängijast Alexander Tuschist, kes väidetavalt siirdub Itaalia kõrgliigasse. Veidi hiljem kinnitas üleminekut Padova meeskonda ka pallur ise.

Alexander Tusch.
Alexander Tusch. Foto: Joosep Martinson/vcl.ee

«See oli kahepoolne kokkulepe. Tal avanes lihtsalt suur võimalus. Kaks klubi said sobivatel tingimustel omavahel kokkuleppele. Itaalia liigas mängimine oli tema unistus,» selgitas Saaremaa tiimi mänedžer Hannes Sepp Postimehele, kinnitades, et üleminek polnud seotud rahamuredega. «Alexander Tuschi ees ei jäänud klubil ühtegi võlgnevust.»

Fakt on aga see, et Saaremaal pole praegu koosseisus ainsatki sidemängijat. Kurjakuulutav olukord, arvestades, et üleminekuaken sulgub reedel. Loodus aga tühja kohta ei salli. 

Saaremaa VK mänedžer Hannes Sepp.
Saaremaa VK mänedžer Hannes Sepp. Foto: Tairo Lutter

«Peame võtma kaks uut sidemängijat, meil on kolm tükki valikus. Põhimõtteliselt tuleb varsti otsus teha ja osta lennukipiletid,» selgitas Sepp, et valik langetatakse kolme välismaalase seast. 

Pärast kahe täienduse saamist peaks Saaremaa sats vähemalt hooaja lõpuni paika jääma. Rohkem lahkujaid ega liitujaid pole oodata. 

Fännid koguvad raha

Aga kas rahalised probleemid hakkavad viimaks lahenema? «Järk-järgult klaarime. Osadega on juba klaaritud, mõnega läheb veel aega. Tegeleme igapäevaselt,» arutles Sepp, kes ütles, et finantspoole eest vastutab peamiselt klubi president Ivar Alt. 

Vaatamata raskustele pole Saaremaal masti maha lastud. Eelmisel nädalal alustasid kohalikud fännid rahakogumise aktsiooniga, et oma lemmik meeskond reele aidata. Mõne päevaga on kogutud juba üsna arvestatav kapital. Tähtsam on aga idee. 

«Täpset numbrit ei oska öelda, aga see on umbes paari tuhande ringis,» sõnas Sepp. «Okei, see summa pole suur, mägesid ei liiguta. Aga ainuüksi see, et me fännidele nii palju korda läheme ja nad tahavad meid igal juhul aidata, annab mentaalset jõudu kõigi raskustega tegelemiseks.»

Mänedžer loodab, et võistkond tuleb kogu jamast tugevamana välja. «Selge, et mentaalselt on raske. Võib-olla see jätab meile jälje. Aga raskuste seljatamise järel äkki mobiliseerume ja suudame endast rohkem välja võluda. Olukord on keeruline, aga mehed säilitavad professionaalsuse - väga tublid!»

Täpsema pildi peaks ette saama juba nädalavahetusel, kui Saaremaa sõidab kaheks päevaks Lätti, et mängida Jekabpils Luši ja RTU Robežsardze/Jurmalaga.

Märksõnad
Tagasi üles