K, 30.11.2022

Porto Franco asjas figureerib FBI endine peadirektor

Andres Einmann
Porto Franco asjas figureerib FBI endine peadirektor
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 65
Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern.
Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern. Foto: Madis Veltman

Ärimees Hillar ­Tederi vahi alt ­vabastamise arutelul eile ­Tallinna ringkonnakohtus selgus ootamatult, et ühes kõnealuse kriminaalasja episoodis on osaline Ameerika Ühendriikide Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endine peadirektor Louis Freeh, kelle endine rahandusminister Martin Helme palkas Eestile hüvitist nõudma rahvusvahelise rahapesu tõttu tekkinud kahju eest.

Kahtlustuse järgi korraldas rahandusministri endine nõunik Kersti Kracht Hillar Tederi kohtumise Louis Freeh’ ja viimase meeskonda kuulunud investeerimispankuri Ragnar Meiterniga. Freeh’ nimi kõlas kohtuistungil Porto Franco kriminaalasja kahtlustuse arutelul, kuid juhtiv riigiprokurör Taavi Pern ei kavatse enne kohtuprotsessi algust kohtumise eesmärgi ega tema rolli kohta rohkem rääkida. «Episood, millest käib läbi ka Louis Freeh’ nimi, on seotud nii Tederile kui ka Krachtile esitatud kahtlustusega, kuid täpsemalt ei saa ma praegu selle kohta kommentaare anda,» ütles Pern pärast istungit.

Istungil mainis Pern, et jaanuari keskel tehtud ­läbiotsimistel leiti palju digitaalseid tõendeid, mis andis uurijatele palju uut infot.

Eilsel istungil sai avalikuks mitu uut detaili jaanuaris lahvatanud skandaali kohta, mis olid seni avalikkuse eest varjatud. Uue asjaoluna tuli ilmsiks ka see, et Hillar Teder otsis ametnikku, kes suudaks mõjutada Luminori panga juhti talle soodsamalt laenu andma.

Märksõnad
Tagasi üles