R, 9.12.2022

Kultuuri lühiuudised

Postimees
Kultuuri lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anne Rudanovski näitus «Hinnatud ja hüljatud raamatud». 
Anne Rudanovski näitus «Hinnatud ja hüljatud raamatud». Foto: Kondase keskus

Kultuur lühidalt.

Kondase Keskuses avatud uus näitus

Viljandi Kondase Keskuses on kuni 18. aprillini avatud skulptori ja paberikunstniku Anne Rudanovski raamatu kui formaadi tähendusi uurivate ja küsimusi püstitavate näituste seeria «Hinnatud ja hüljatud raamatud» neljas näitus – visuaalne kultuuriantropoloogiline uurimus, mille keskne teema on lugemine ja sellega kaasnev. Näituse konteksti ja kohaspetsiifilise keskkonna loob Kondase Keskuse hoone ajalooline taust. Sellest on inspiratsiooni saanud üks näituse kontseptsioonitelgedest. Nimelt oli Viljandi keskraamatukogu kodu 54 aastat just endine pastoraadihoone Pikk tn 8.

Jesús Martín-Barbero, «Meedia – vahendist vahendajaks. Kommunikatsioon, kultuur ja hegemoonia». 

Raamat

Eesti keeles Jesús Martín-Barbero võtmeteos

Eesti keeles ilmus Tallinna Ülikooli kirjastuse sarjas «Bibliotheca Mediorum et Communicationis» Lõuna-Ameerika tuntuima meedia- ja kommunikatsiooniuurija Jesús Martín-Barbero üle 30 aasta tagasi ilmunud mõjukas teos «Meedia – vahendist vahendajaks. Kommunikatsioon, kultuur ja hegemoonia» (1987), mis sünteesib meedia- ja kultuuriuuringute harud efektselt üheks süsteemiks. Raamatu tõlkis hispaania keelest Triin Lõbus. Martín-Barberot võib pidada vahendusteooria isaks ning tema teos kuulub maailma meediauuringute ajalukku.

Reigo Ahven ja džässiklubi Philly Joe's. 
Reigo Ahven ja džässiklubi Philly Joe's. Foto: Madis Sinivee

Laupäeval toimub Avatud Klubide Päev

Laupäeval, 6. veebruaril toimub neljandat korda rahvusvaheline [Open] Club Day, mil klubid ja kontserdipaigad üle kogu Euroopa avavad füüsiliselt või virtuaalselt oma uksed huvilistele. Sel aastal toimub piirangute tõttu üritus teistmoodi, kuid Eestist osaleb kontserdipaiku rohkem kui möödunud aastal. Osalevad näiteks Erinevate Tubade Klubi, Sveta Baar, džässiklubi Philly Joe’s, Tartu Rock & Roll Heaven ja Barbar. Räägitakse, mis alusel valmib programm, kuidas töötavad heli- ja valgustehnikud; tutvustatakse töökohti; korraldatakse arutelusid ja töötube. Täpsemalt musicestonia.eu

Eike Epliku näitus «Jagatud territoorium». 

Tartu Kunstimuuseum

Eike Epliku näitus Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseumis on 13. veebruarist avatud Eike Epliku näitus «Jagatud territoorium». Viltuse maja esimese korruse ruume täidavad Epliku skulptuurid ja installatsioonid, mida võib vaadelda kui inimest ümbritsevaid looduslikke või psüühilisi maastikke, milles aeg-ajalt viibime. Millises keskkonnas me elame ja kas mõtleme ka neile, kellega oma territooriumit jagame? Või kas me üldse oskame jagada? Tegemist on edasiarendusega eelmise aasta kevadel Kogo galeriis toimunud näitusele «Biomass – kummitus nurgas». Eplik kasutab oma loomingus pehmeid materjale ja orgaanilisi vorme, seades neid kõrvuti kõvade ja kõledate elutute materjalidega. Ta armastab kujutada loodust, loomi, putukaid ja taimi fantastilises ja müstilises olekus.

65 miljonit eurot investeeritakse rahvusraamatukogu renoveerimisse.

Märksõnad
Tagasi üles