E, 29.05.2023

Tänak ja Neuville stardivad Otepää talverallil

Siim Kaasik
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Ott Tänak ja Martin Järveoja Monte Carlo rallil.
Ott Tänak ja Martin Järveoja Monte Carlo rallil. Foto: Dppi/Gregory Lenormand/ZUMAPRESS.com

Otepää talverallil osaleb ka Hyundai rallimeeskond, kes paneb välja kaks autot. Ühes istuvad Ott Tänak ja Martin Järveoja ning teises Thierry Neuville ja Martijn Wydaeghe.

Võistluste juhi Marko Koosa sõnul on tegu igati positiivse uudisega. «Mul on väga hea meel, et Hyundai Motorsport on leidnud võimaluse taaskord Eestisse tulla. Vaadates praegu valitsevaid talveolusid, siis usun, et Lõuna-Eesti teed on suurepäraseks ettevalmistuseks eesootavaks MM-etapiks Rovaniemis. Et maailma tipud on otsustanud oma võistluseelsed ettevalmistused teha just Otepää teedel, paneb kogu korraldusmeeskonda veelgi rohkem pingutama.»

Andrea Adamo
Andrea Adamo Foto: Hyundai Motorsport GmbH

Hyundai Motorsport’i tiimijuht Andrea Adamo ütles, et see on meeskonnale heaks võimaluseks katsetada uusi rehve reaalsetes võistlusoludes. «Tuleme Eestisse alati suurima heameelega, sest tunneme, et oleme Oti ja Martini kodumaal alati väga teretulnud külalised. Paraku on sel korral viirusest tulenevatest piirangutest kiiruskatsed pealtvaatajatele suletud, kuid loodetavasti pakuvad teleülekanded kõikidele fännidele siiski võimaluse Otile ja Martinile ekraanide vahendusel kaasa elada.»

Tänaku sõnul tuleb iga võimalik sõidupäev ära kasutada: «Sellise talvega, nagu meil praegu, on Otepää rallil osalemine väga heaks võimaluseks end Lapimaa MM-ralliks rütmi saada. Talveralli on meie võistluskalendris vaid korra aastas ja olemuselt väga spetsiifiline, seepärast tuleb meil iga saadaolev sõidupäev ära kasutada. Viimase aasta jooksul on Eestis võistlemine meile juba tavaliseks muutunud, kuid Lõuna-Eesti teed on väga erilised ja ootan pikisilmi seal võistlemist.»

Autoralli Eesti meistrivõistluste sarja esimesele etapile, JMV Motors Otepää Talverallile, antakse start 13. veebruaril kell 8 Tehvandi Spordikeskuses asuvast hoolduspargist. Ühel päeval sõidetaval rallil on kavas kokku 8 kiiruskatset kogupikkusega 83,94 km, millest neli on korduvkatsed. Ralli kiiruskatsed ja hooldusala on sel aastal koroonaviiruse leviku tõkestamisega seotud piirangutest tingituna pealtvaatajatele suletud.

 
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles