P, 4.06.2023

Valitsus võtab luubi alla teadusnõukoja liikmete julgeoleku

Loora-Elisabet Lomp
Facebook Twitter
Comments 6
Peep Talving. Politsei kinnitusel ootas vedelikuloopija just teda ja oli rünnakuks valmistunud.
Peep Talving. Politsei kinnitusel ootas vedelikuloopija just teda ja oli rünnakuks valmistunud. Foto: Tairo Lutter

Kolmapäeva õhtul pärast pikka tööpäeva väljus Põhja ­regionaalhaiglast haigla juhatuse liige ülem­arst professor Peep Talving ja läks parklas oma auto poole, kui võõras mees viskas tema pihta tundmatut vedelikku ja seejärel jooksis minema. Nädal varem rünnati Irja Lutsarit sotsiaalmeedias ning pärast seda jätkusid rünnakud sõnumite ja helistamistega. Peaminister Kaja Kallase (Reformierakond) sõnul arutab valitsus teadusnõukoja liikmete turvalisust.

Valitsus hindab teadusnõukoja liikmete tööd väga kõrgelt ja on neile tänulik, selgitas Kallas. Nelja­päeval arutas valitsus nõupidamisel, kas teadusnõukoja liikmete julgeoleku tagamine vajaks suuremat panust. «Need rünnakud on kahetsusväärsed ja nendega tuleb tegeleda,» leiab Kallas.

Siseminister Kristian Jaani ütles Postimehele, et otseselt valitsus ei arutanud teadusnõukoja liikmete julgeoleku tagamist, kuid sellest räägiti. «Sellised käigud, mis on nii sotsiaalmeedias Irja Lutsari vastu suunatud, kui ka eilne (kolmapäevane – toim) professor Peep Talvingu ründamine, peavad selgust saama. Ma tean, et politsei saab selguse majja,» lisas Jaani.

Tema sõnul valitsus tegeleb teadusnõukoja liikmete turva­tunde tagamisega. «Sellised ­olukorrad mõjutavad turvatunnet, ­seda kõrvalt vaadata ei ole mõistlik,» kinnitas Jaani.

Facebook Twitter
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles