Eesti bensiinihind ähvardab tõusule pöörata

Naftariikidel on head päevad: raha voolab ohtralt riigikassasse. FOTO: DADO RUVIC/REUTERS/Scanpix

Autoomanikele on saabunud kallid ajad: Euroopa turu jaoks kõige olulisema, Brenti naftasordi barreli hind on tublisti tõusnud ja Eestis ähvardab kallineda ka bensiin.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ainuüksi käesoleva aasta jooksul on nafta hind kallinenud 15 protsenti, millele eelnes korralik hinnaralli möödunud aasta sügisel. Praegu kaupleb Brenti barrel (159 liitrit) 59,6 dollari tasemel, mis on aasta kõrgeim tase, ning langust ei paista, pigem vastupidi.

Kuigi maailma majandus pole sugugi seal, kus see oli aasta tagasi, enne suurt koroonaepideemiat, aitavad teated Hiina ja USA majanduse taastumisest siiski turgudel optimismi üleval hoida. Moody analüütikud ütlesid, et praegu toimib USA majandus 81 protsendi peal oma koroonaeelsest koguvõimsusest. Samas hoiatas USA rahandusminister Janet Yellen, et USA majandusel – maailma naftatarbijal number üks – on ees rasked kuud, enne kui koroona päriselt seljatatakse. Maailma naftatarbija number kaks – Hiina – on üsna heal taastumisteel. New York Timesi andmetel on tegu lausa ainsa suure majandusega, mis on koroonakriisist nii hästi toibunud, et võib jälle kasvust rääkima hakata.

05.02.2021 08.02.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto