K, 7.06.2023

Borrelli pressikonverentsil mustas sputniklane Lätit

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
Facebook Twitter
Comments 42
ELi välis- ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov eile Moskvas pressikonverentsil. 
ELi välis- ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov eile Moskvas pressikonverentsil. Foto: AP/Scanpix

Balti välisministrite ja diplomaatide eelnevad hoiatused, et Venemaa võib ELi välis- ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrelli visiiti ära kasutada, materialiseerusid eile Läti kujutamises vaba meedia rõhujana.

Pärast Borrelli ja Vene välisministri Sergei Lavrovi esimest kõneluste ringi eile hommikul Moskvas astusid nad ajakirjanike ette. Vastavalt selliste ürituste traditsioonilistele tantsusammudele tegi kõigepealt avalduse võõrustajamaa esindaja Lavrov ja seejärel külaline Borrell.

Muuseas avaldas Lavrov kahetsust, et «teatud jõud» ELis kasutasid pandeemiat ära ja süüdistasid Venemaad valeinfo levitamises. «Kui me tõesti tahame need infosõjad lõpetada, peaksime avama ELiga uued kanalid, et saaksime rääkida faktidest ja desinformatsioonist professionaalsel tasemel,» soovitas ta. «See on meie pakkumine ja see jääb jõusse.»

Facebook Twitter
Comments 42

Märksõnad

Tagasi üles