K, 7.06.2023

Eesti eurosaadik nõuab von der Leyenilt Borrelli vallandamist

Andres Einmann
Facebook Twitter
Comments 14
Välispoliitika asjatundjad peavad Josep Borrelli Moskva-visiiti ja kohtumist välisminister Sergei Lavroviga välispoliitiliseks katastroofiks.
Välispoliitika asjatundjad peavad Josep Borrelli Moskva-visiiti ja kohtumist välisminister Sergei Lavroviga välispoliitiliseks katastroofiks. Foto: TASS/Scanpix

Euroopa Parlamendi liige Riho Terras (Isamaa) saadab täna Euroopa Komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile kirja, milles teeb ettepaneku Euroopa Liidu välis- ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell ametist vallandada, kui too ise tagasi ei astu.

Europarlamendi Euroopa Rahvapartei fraktsiooni kuuluv Terras hakkas eurosaadikutelt oma kirja toetuseks allkirju koguma nädalavahetusel ja palus hiljemalt esmaspäevaks teada anda, kas nad soovivad kirjale alla kirjutada. «Praegu on olemas juba üle 20 toetaja, ja sealhulgas väga oluliste inimeste seast,» ütles Terras eile õhtul.

Ta ei soovinud hakata ennustama, kui palju allkirju õnnestub kirjale saada. «See on suur poliitiline mäng ja ma olen selles alles uustulnuk. Loodan, et need, kellel on südametunnistus olemas ja saavad aru, et Josep Borrelli visiit Moskvasse oli väga suur viga ja Euroopa diplomaatia täielik läbikukkumine, ühinevad kirjaga,» lausus Terras.

Facebook Twitter
Comments 14

Märksõnad

Tagasi üles