K, 29.03.2023

Kirjavahetuses terviseametiga toimus kummaline vaktsiinikauplemine

Krister Kivi
, Arteri toimetaja
Kirjavahetuses terviseametiga toimus kummaline vaktsiinikauplemine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Pildil sätib Kristo Ausmees oma laienenud Medita kliiniku protseduuriruumis lampi.
Pildil sätib Kristo Ausmees oma laienenud Medita kliiniku protseduuriruumis lampi. Foto: Kristjan Teedema

Rotary klubikaaslastele 7. jaanuaril kiirvaktsineerimist pakkunud Valga haigla juht Margus Ulst kaotas 1. veebruarist töö. Selgub aga, et terviseameti peadirektor Üllar Lanno suhtles afääri paljastanud Kristo Ausmehe teemal vaid veidi hiljem Ulstiga, nimetades Ausmeest «suurima negatiivse kuvandiga isikuks». 

Ka andis Lanno Ulstile nõu minimeerida kirjavahetust Ausmehega, kuna «usaldada selle edaspidist kasutamist ei saa». «Heas usus» edasiminemiseks soovitas Lanno Valga haiglal kutsuda Medita töötajad vaktsineerimisele. 8. jaanuaril polnud avalikkus veel Rotary vaktsineerimisafäärist kuulnud.

Meenutagem, mis juhtus. 7. jaanuaril saatis Margus Ulst Tartu Rotary klubile kirja, milles palus «riskirühma» kuulujaid vaktsiinile: «Kes on riskirühm? Üldjuhul üle 65 a inimesed või muudel põhjustel.» Isegi riigihaiglate personali kaitsepookimine oli siis vastalanud ja erakliinikute järg veel kaugel. Kristo Ausmees, kes juhib Medita erakliinikut, saatis Ulsti kirja nördinult terviseameti juhile Üllar Lannole ja sotsiaalminister Tanel Kiigele edasi. Lanno kurtis järgnenud ööl Ulstile, et talle on jäänud «mõistmatuks tema (Ausmehe – toim) motiivid saavutada eesmärk iga hinna ja pigem halva kui korrektsuse ja heaga».

Märksõnad
Tagasi üles