L, 4.02.2023

Kõrtsi perenaine: tahad raha teenida, on hea elada Hollandis, aga elu nautida on siin parem

Tiit Efert
Kõrtsi perenaine: tahad raha teenida, on hea elada Hollandis, aga elu nautida on siin parem
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kõrtsi perenaine Aigne Taska igatseb taga pikki reise. Kuna reisida ei saa, on ta leidnud endale uueks hobiks vanade kokaraamatute uurimise.
Kõrtsi perenaine Aigne Taska igatseb taga pikki reise. Kuna reisida ei saa, on ta leidnud endale uueks hobiks vanade kokaraamatute uurimise. Foto: Tiit Efert

Alatskivi Kivi kõrtsi perenaine Aigne Taska peab kõrtsi ja kauplust, käib sügisel seenel, sõidab mootorrattaga ja korraldab igasuvist kohalikuks suursündmuseks kujunenud vanavaralaata.

Alatskivi asula keskus ja elu on kandunud Alatskivi mõisa ümber. Kivi kõrts asub maantee ääres, üle-eelmise sajandi keskel rajatud hobusetallis. Kõrval asuv Peipsiääre vallamaja oli kunagi mõisavalitseja elamispaik.

Tartusse ja tagasi

Aigne on pärit Alatskivi kõrval asuvast Lahepera külast. Kaubandus tõi ta tagasi Alatskivile, kus 27 aastat tagasi avanes võimalus osta vana kauplusehoone. Aigne meenutas, kuidas varahommikuti sai Tartus liha- ja leivakombinaadist kaupa toomas käidud. Tubli abiline oli toona autojuht Harrivald Männiksaar.

Poest elatumine muutus Alatskivil keeruliseks. See oli Taaveti ja Koljati võitlus. Tarbijate Ühistu A ja O kauplus (nüüd Coopi väikepood) muutus üha tugevamaks, kuid Aigne pole siiani alla andnud, vaid kohaneb olukorraga. 2004. aastal, kümme aastat pärast hoone ostmist tõmbas ta poe koomale ja avas kõrtsi, mis aitab kaubanduses tekkinud langust tasakaalustada. Oma tänast poodi nimetab ta naljapoeks, kus müüb nišiasju, mida ühistupoest ei leia. Seal on näiteks teistsuguseid maiuseid ja aiandustarbeid.

Märksõnad
Tagasi üles