Piret Kuusik: vaen ELi ja Ühendkuningriigi vahel jätkub

Peamiselt ELi turule koorikloomi eksportinud Mick ja Sam Baroni sõnul peavad nad Brexitiga kaasnenud piirangute tõttu oma Inglismaa idarannikul asuva kasvatuse sulgema.  FOTO: Yorkshire Post/SWNS/Scanpix

Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi kaubavahetus kahanes jaanuaris 68 protsenti, kirjutasid Briti veoautojuhid peaminister Boris Johnsoni valitsusele. Vastuseks teatas London, et nemad ei näe nii drastilist muutust, kinnitades, et mõnel päeval oli kaubavahetus peaaegu et sama suur kui eelmisel aastal, kui Ühendkuningriik oli veel ELi ühisturu liige.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Samasuguse suhtumise osaks on saanud ka Ühendkuningriigi kalurid, kes vaevlevad dokumentide ja tervisetõendite koostamisega, samal ajal kui kalad ja molluskid ootavad kastides La Manche’i ületamist.

ELi päritolureeglid tekitavad peavalu firmadele, kelle tarneahelad on globaalsed ja kes kasutasid Ühendkuningriiki uksena Euroopa ühisturule. Näiteks Hiinas toodetud kauba eest tuleb maksta esmalt Briti tollis ja kui see saadetakse edasi Iirimaale, siis ka ELi piiril.

11.02.2021 13.02.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto