P, 29.01.2023

Põliseestlaste Erakond sünnib rahulolematusest

Aimar Altosaar
, toimetaja
Põliseestlaste Erakond sünnib rahulolematusest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 84
Harry Raudvere volikogust pausil
Harry Raudvere volikogust pausil Foto: Tairo Lutter

Nõmme raadio omanik ettevõtja Harry Raudvere ei ole rahul meie poliitmaastikul toimuvaga ning arvab koos mõttekaaslastega, et tuleb luua uus erakond, mis kaitseks põliseestlaste huve.

Erakonna kodulehelt leiame esimees Raudvere kõrval juhatuse liikme, poeedi ja ühiskonnategelase Tiit Merenäki nime, kuid kas ka raadiojaamale oma hääle andnud Margus Lepa kuulub erakonna loojate ringi, ei selgu. Küll on aga liitunud staažikas vabadusvõitleja Tiit Madisson. Raudvere lubas Postimehele, et õige pea saame me ka teistest tema mõttekaaslastest teada.

Raudvere sõnul andis uue erakonna loomiseks julgust Nõmme raadio saadetele tulnud kuulajate tagasiside. «Praegu on Eesti riigis käes ajalooline moment, kui eesti rahvas vajab sellist väljundit, nagu on Põlieestlaste Rahvaerakond (PERE),» arvas ta.

Tema hinnangul on konfliktid ühiskonnas jõudnud arvestatavale tasemele ning edaspidise eskaleerimise vältimiseks peaks olema üks poliitiline jõud, mis tugineb eelkõige üleüldistele põhimõtetele ja suudab ühiskonda liita. Erakonna looja kinnitas, et nad on kogu aeg olemas olnud, kuid alles nüüd on ühiskond põliseestlaste jaoks küps.

Märksõnad
Tagasi üles