P, 10.12.2023

Hannes Klaas: linnavalitsus kipub oma rolli unustama

, Tartu volikogu liige, VL Tartu Eest
Copy
Hannes Klaas
Hannes Klaas Foto: Margus Ansu

Linnavalitsuse juhtivametniku poolt on vastutustundetu öelda, et kehtiv detailplaneering annab õiguse ehitada suvalisi tehaseid suvalise tootmismahuga. Abilinnapea Reno Laidre arvamuslugu (TPM, 5.2) üritab väita, et keskkonnaameti algatatud ohtlike jäätmete põletustehase keskkonnamõju hindamine on piisav, et väljastada senisest 7,5 korda suuremale põletustehasele ehitusluba.

Keskkonnaamet on küsinud Tartu linnavalitsuselt, kas on olemas tehase rajamiseks nõutav ja seadustele vastav detailplaneering, mis lubaks antud mahus tehase rajada Ravila 77 krundile. 2005. aasta detailplaneering küll kehtib, kuid seda ette ei näe. Keskkonnaameti päringule on Tartu linnavalitsus vastanud eksitavalt, et 2005. aasta detailplaneering on asjakohane ja kehtib. Jah, detailplaneering kehtib, aga see on asjakohane vaid juba olemasolevate rajatiste osas. Mõelge, mis juhtuks, kui kõik Tartus tegutsevad asutused võiksid ehitada suvalises suuruses tehaseid lihtsalt sellepärast, et neil on mingisugune kehtiv detailplaneering?

Kõigepealt peaks linn ise hindama, kuhu see tehas kõige paremini sobiks. Hetkel aga ootab linnavalitsus, et keskkonnaamet ise Tartut puudutavaid otsuseid langetaks.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles