Võrk- ja korvpallurid noppisid kahe päevaga mitu võitu

Saaremaa VK ja Bigbank Tartu on Eesti võrkpallimaastikul vanad konkurendid, laupäeval olid Eesti meistrivõistluste esimeses kohtumises paremad tartlased (valges). FOTO: Margus Ansu

Möödunud nädalavahetusel peeti Tartu ülikooli spordihoones pallimängudes mitu lahingut ning tartlased teenisid kaks tähtsat võitu. Esmalt sai Tartu Ülikool Maks ja Mooritsa korvpallimeeskond mitme kaotuse järel kirja võidu Rakvere Tarvase üle ning päev hiljem tegi saarlastele tuule alla Bigbank Tartu võrkpallimeeskond.

Reedesel korvpallimatšil võitsid tartlased 94:78 külalisi Rakverest ning kodumeeskonna suurima skoori tegi Charles Barton 22 punkti ja 12 korvisööduga.

Viimane otsustav veerand

Tartlased haarasid initsiatiivi juba avapoolajal, juhtisid enamasti nelja-viie punktiga ning saavutasid esimene veerandi lõpuks 25:19 eduseisu.

​Teisel poolajal tulid virumaalased järele ning poolajaks näitas tabloo viiki 48:48. Kolmandal veerandil püsisid meeskonnad punkt punkti mängus, korraks sai Tarvas nelja punktiga ette, siis tabas Tartu poolel Barton kolm vabaviset ning enne viimast veerandit juhtisid külalised ühe punktiga.

Neljandal veerandil tõstsid tartlased taset kaitsemängus, Tarvast hoiti viie minuti jooksul kuival, aga ise koguti samal ajal 14 punkti nii kaugvisetest kui läbimurretest. Lõpuvile kõlades näitas tabloo Tartu 16-punktilist edu.

Tartu korvpallimeeskonna peatreeneri Toomas Kandimaa hinnangul sai võidus määravaks viimase veerandi kaitsemäng. «Saime neljandal veerandajal kaitse pidama ja see otsustas mängu. Rünnakul oli hea õhtu ja sisse kukkusid ka rasked visked,» ütles Kandimaa. Ta tõdes, et pisut mängis rolli seegi, et Tarvasel oli mitu mängu järjest ja kolmapäevast suur võit all. «Koondisepausile oleks kaotuse pealt väga niru tunne olnud minna, seega oli see emotsionaalselt kogu meeskonnale hea võit,» sõnas Kandimaa.

Rünnakul oli hea õhtu ja sisse kukkusid ka rasked visked, ütles Tartu korvpallimeeskonna peatreener Toomas Kandimaa.

Tartlastele tähendas see seitsmendat võitu, mille kõrval on kirjas 14 kaotust.

Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste esimeses kohtumises võitis laupäeval ​Bigbank Tartu vaheringis Saaremaa võrkpalliklubi 3:1. Tartlaste parim oli mitmendat mängu järjest Albert Hurt, kel sel korral õnnestus 67 protsenti rünnakutest, ning ta teenis 22 punkti. Väljakule naasis Märt Tammearu, kes sel korral mängis nurgaründaja asemel diagonaalründaja positsioonil. Saaremaa parim oli Hindrek Pulk 20 punktiga.

«Me saime üllatavalt hästi hakkama servi vastuvõtuga, ehk sealt said saarlased ainult ühe otsepunkti,» rääkis Albert Hurt. Ta lisas, et ka vastuvõtt ja rünnak oli meeskonnal hea ning tervik toimis hästi. Hurda sõnul oli matš emotsionaalne ja huvitav. «Kui esimeses kahes geimis oli terve aja selline mõnus hoog sees, siis kolmanda kaotasime ja neljandast alates läksime endise rütmiga edasi,» selgitas Hurt.

Üks ring

Eesti meistrivõistlustel mängivad vaheringis kõik klubid omavahel ühe ringi ning pärast põhiturniiri lõppu teenivad meeskonnad stardipunktid ühest viieni. Põhiturniiri esikoht saab viis punkti, iga järgmine punkti võrra vähem. Vahegrupi lõplik paremusjärjestus, mis koguneb stardipunktidest ja mängudelt saadud punktidest, seab paika poolfinaalide paarid, viimaseks jäänud võistkond langeb võistlustelt välja.

Samal ajal, kui tartlased kodus jõudu proovisid, sai paika võrkpalli Credit24 meistriliiga põhiturniiri lõppseis. Tallinna Selver kerkis tabelis teiseks ja möödus Bigbank Tartust, mis tähendab, et play-off’e alustavad tartlased kolmandalt kohalt.