Bideni administratsiooni otsust pelgav Taliban kirjutas murekirja

USA ja Gruusia sõjaväelased mullu oktoobris Algeti harjutusväljakul valmistumas Afganistani Resolute Supporti missiooniks.  FOTO: Sgt. Devin Andrews/Scanpix

Täna on esimene kord, kui liitlaste kaitseministrid näevad USA uut kolleegi erukindral Lloyd Austinit ja saavad otseallikast uurida Joe Bideni administratsiooni seisukohti. Õhus on küsimusi nii selle kohta, mis saab Donald Trumpi plaanist tuua Ameerika väed Afganistani Resolute Supporti missioonilt 1. maiks välja, kui ka USA eelmise riigipea vägede Saksamaalt ära viimise soovi teemadel.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui NATO peasekretärilt Jens Stoltenbergilt ministrite kohtumist tutvustaval pressikonverentsil Afganistani kohta uuriti, ütles ta korduvalt, et ei taha arutelu tulemusi ennustada. «Mitte ükski liitlane ei taha jääda Afganistani kauemaks kui vaja,» tunnistas ta.

«Samas peame mäletama, miks Afganistani läksime: et takistada sellel riigil olemast platvorm ja turvapaik rahvusvahelistele terroristidele, kus nad saaksid plaanida, korraldada ja ette valmistada terrorirünnakuid meie vastu,» meenutas Stoltenberg seost selle missiooni ja 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakute vahel.

16.02.2021 18.02.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto