E, 28.11.2022

TransferWise’i endistest töötajatest on saanud edukad iduettevõtjad

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
TransferWise’i endistest töötajatest on saanud edukad iduettevõtjad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kolm aastat tagasi püstitasid TransferWise’i töötajad maailmarekordi suurima täispuhutud õhupalliga. 
Kolm aastat tagasi püstitasid TransferWise’i töötajad maailmarekordi suurima täispuhutud õhupalliga. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Nii nagu räägitakse Skype’i maffiast ehk nendest Skype’i endistest töötajatest, kes on nüüd ise sukeldunud ettevõtlusse ja rajanud oma idufirmad, on ka Skype’i maffia säravaima liikme Taavet Hinrikuse kaasasutatud TransferWise’i juurde tekkinud oma maffia, kes rahaülekannete ettevõtte aktsiate müügil järelturul saadud raha eest on loonud oma iduettevõtted.

Euroopa idufirmade turgu kajastav veebiväljaanne Sifted kirjutab kümmekonnast TransferWise’i endisest töötajast, kes on loonud oma iduettevõtted.

TransferWise’i endine tootejuht Michele Esposito asutas tarkvaraettevõtte Candu Labs, mis aitab tarkvarafirmadel tööd lihtsustada. Ettevõte kaasas eelmisel aastal viis miljonit dollarit.

Kolm aastat TransferWise’is töötanud Tariq Rauf asutas Londonis iduettevõtte Quatalog, mis kujutab endast virtuaalset töökeskkonda, mis toob tarkvaratööriistad ühte kohta kokku. Ettevõte kaasas hiljuti 15 miljonit dollarit. Rahastajate hulgas oli ka Taavet Hinrikus.

Märksõnad
Tagasi üles