T, 29.11.2022

Heiki Nabi: olin ja olen siiani šokis!

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Heiki Nabi: olin ja olen siiani šokis!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Maadleja Heiki Nabi.
Maadleja Heiki Nabi. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Eesti esimaadleja Heiki Nabi dopinguproovist leidi halb analüütiline leid. Pressiteate vahendusel sõnas hiidlane, et ei kujuta ettegi, kuidas sai selline aine tema organismi sattuda.

Budapestis treeninglaagris viibiv Nabi sai uudisest teada täna, kui Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse (EADSE) juhatuse liige Henn Vallimäe teda informeeris. Nabi proovist leiti keelatud aine letrosooli jälgi.

«Olin ja olen siiani šokis! Ma siiralt ei kujuta ette, kuidas sai selline aine mu organismi sattuda. Teadmatus on sellises olukorras kõige valusam ja hullem. Käsi südamel – olen alati teinud sporti ausa mängu reeglitest kinni pidades,» lausus 35-aastane Nabi. «Kui kuulsin, et kõnealust ainet sisaldavad naiste rinnavähi ravimid, hämmeldus minus ainult süvenes.»

Segaduses Nabi lasi peast läbi kõik vitamiinid ja toidulisandid, mida on viimasel ajal tarvitanud ning tõdes, et pole teinud valikus ainsatki muutust.

Nabil on 23. veebruarini aega teatada soovist avada ja analüüsida B-proov ja 3. märtsini, et saata EADSE-le seletuskiri. Samuti on ta veendunud, et nõuab B-proovi avamist. «Loomulikult pean laskma selle avada. Mul ei ole lihtsalt teist teed.»

Eesti Maadlusliidu president Jaanus Paeväli: «Teeme tekkinud äärmiselt ootamatus olukorras igakülgset koostööd nii Nabi kui ka EADSEga. Meie esimene ja suurim soov ei ole kedagi hukka mõista, vaid aidata kaasa tõe selgumisele.»

Nabi jagab meediale selgitus homme hommikul kell 10 algaval pressikonverentsil.

Märksõnad
Tagasi üles