N, 29.09.2022

Tederiga seotud firma ajab Krimmis rahvusvahelisi sanktsioone eirates äri

Teet Korsten
, ajakirjanik
Tederiga seotud firma ajab Krimmis rahvusvahelisi sanktsioone eirates äri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10
Kinnisvaraarendaja Hillar Teder avas Krimmi pealinnas Simferopolis vahetult enne Venemaa invasiooni poolsaare suurima kaubanduskeskuse Южная Галерея (Lõunagalerii). 
Kinnisvaraarendaja Hillar Teder avas Krimmi pealinnas Simferopolis vahetult enne Venemaa invasiooni poolsaare suurima kaubanduskeskuse Южная Галерея (Lõunagalerii). Foto: Erakogu

Ukraina Ülemraada eelmise koosseisu Eesti sõprusrühma esimehe Borõslav Bereza käsutuses on kirjavahetus, mis näitab, kuidas Hillar Tederi firma tegutseb rahvusvaheliste sanktsioonide vastaselt annekteeritud Krimmis.

Ukraina poliitik, eelmise raadakoosseisu liige Borõslav Bereza räägib, et hiljuti pöördus tema poole advokaat, kes tegeleb Eesti ärimeeste finantskuritegudega. Pöördumist ajendas Bereza varasem Facebooki postitus, mis kõneles Hillar Tederi vahistamisest seoses altkäemaksuafääriga. Advokaat pakkus Berezale võimalust tutvuda uue, tema käsutuses oleva infoga Tederi kohta.

Kirjavahetusest selgub, et Hillar Teder tegutses Krimmis teadlikult pärast selle annekteerimist. Samuti kasutas ta oma Krimmi-projektide rahastamiseks kohalikke Ukraina ja Euroopa panku, teades sealjuures, et see on ebaseaduslik – ta isegi kirjutab sellest.

«Pelgalt kasusaamise eesmärgil ignoreeris ta oma firmade nimel rahvusvahelisi ja Euroopa seadusi. Näiteks on Hillar Tederi kirjavahetuses Eesti advokaadifirma Laus & Partners osaniku Kalev Aavikuga välja toodud tema selge ja ühene kavatsus rikkuda rahvusvaheliste sanktsioonide režiimi – eesmärgiga ajada Krimmis äri ja saada sellest kasu: «Arricano tütarfirma Krimmis tahab kohalikult pangalt laenu, et maksta ehitajale kümne kuu palka. Kõik Krimmis tegutsevad pangad on ELi ja USA finantssanktsioonide all. Samas pole kohalikul mänedžeril variante – ta peab valima pankroti ja laenuvõtmise vahel.»,» kirjutab Bereza.

Märksõnad
Tagasi üles