R, 24.03.2023

ÜLEVAADE. Facebook alustas meediafirmade vastu sõda

Margus Parts
, toimetaja
ÜLEVAADE. Facebook alustas meediafirmade vastu sõda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Üheksa Austraalia suurimat meediaettevõtet kutsusid valitsust üles Facebooki survet eirama, öeldes, et sotsiaalmeediagigandi tegevus ainult kinnitab ettevõtte monopoli staatust ja ebamõistlikku käitumist. 
Üheksa Austraalia suurimat meediaettevõtet kutsusid valitsust üles Facebooki survet eirama, öeldes, et sotsiaalmeediagigandi tegevus ainult kinnitab ettevõtte monopoli staatust ja ebamõistlikku käitumist. Foto: Reuters/ScanPix

Vastuseks Austraalia valitsuse kavandatavale meediaseadusele otsustas Facebook Rohelisel Mandril uudismeedia jagamise peatada, mis tõi kaasa ka tähtsate riiklike veebilehtede infosulgu jätmise.

Neljapäeval ärgates avastasid austraallased, et neile ei olnud kättesaadav ükski kohaliku või globaalse meediakanali Facebooki leht. Samuti ei olnud võimalik vaadata Facebooki keskkonnas jagatud välismaist uudismeediat.

Tegu oli sotsiaalmeediahiiu vastusega Austraalia uudismeedia ja digiplatvormide seaduseelnõule, mis kohustaks jõustumise korral ettevõtteid nagu Facebook ja Google maksma meediaettevõtetele tasu õiguse eest kuvada nende uudiseid sotsiaalmeedias ja otsingumootorites. Sisu hakati blokeerima vaid päev pärast meediaseaduse vastuvõtmist parlamendi alamkojas.

Märksõnad
Tagasi üles