R, 27.01.2023

Laevamehed pahased: Eesti merendus on juhita jäänud

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Laevamehed pahased: Eesti merendus on juhita jäänud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti merenduses toimuv on mõnedki inimesed ära pahandanud: juhti ei ole ja isegi konkreetset plaani ei paista silmapiiril.
 foto: Peeter Langovits
Eesti merenduses toimuv on mõnedki inimesed ära pahandanud: juhti ei ole ja isegi konkreetset plaani ei paista silmapiiril. foto: Peeter Langovits Foto: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Sõbrapäeva õhtul saatis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamägi kolleegidele kirja, milles teatas viimasest tööpäevast ministeeriumi merendusvaldkonna juhina.

15. veebruaril jõustusid MKMi põhimääruse muudatused, millega loodi merenduse asekantsleri ametikoht ja lahutati senine lennundus- ja merendusosakond eraldi osakondadeks. Linnamägi suundus lennundust juhtima, meremajandusosakonna töö täies mahus alustamiseni täidab merendusvaldkonna juhi ülesandeid transpordi asekantsler Ahti Kuningas. Mereosakonda jäid tööle kolm spetsialisti. Varem MKMi haldusalas tegutsenud veeteede amet liideti selle aasta alguses koos lennundusameti ja maanteeametiga ühtseks transpordiametiks ning ka sealt lahkus ümberkorralduste käigus mitu kogenud töötajat.

Aviesi tegevuse peatamist selgitav pressikonverents lennuametis, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamägi FOTO:
Aviesi tegevuse peatamist selgitav pressikonverents lennuametis, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamägi FOTO: Foto: Liis Treimann
Märksõnad
Tagasi üles