N, 30.03.2023

Euroliit ei alistu, aga sõda Facebookiga ei ole veel võidetud

Toomas Kask
, Saatejuht
Euroliit ei alistu, aga sõda Facebookiga ei ole veel võidetud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Andrus Ansip: kui me digitaalsete teenuste õigusakti direktiiviga ei saa loojatele õiglast kompensatsiooni, siis muudame oma õigusakte niikaua, kuni õiglus jalule saab. 
Andrus Ansip: kui me digitaalsete teenuste õigusakti direktiiviga ei saa loojatele õiglast kompensatsiooni, siis muudame oma õigusakte niikaua, kuni õiglus jalule saab. Foto: Tairo Lutter

Europarlamendi liige ja endine Euroopa Komisjoni digivolinik Andrus Ansip nentis Postimehe otsesaates, et Google’i ja Facebooki suguste internetihiidude ülekohus meediainimeste suhtes peab lõppema.

Jõukatsumine riikide ja internetihiidude vahel on aastaid kestnud. Valitsused tahavad saada megafirmade teenitud tulult mingisugustki tasu. Mis Austraalia näitel täpsemalt toimub?

Need on kaks erinevat teemat. Üks on digimaksu teema: riigid tahavad saada tulumaksu sellelt tulult, mis teenitakse riikides hargmaiste ettevõtete poolt. Teine asi on see, mis tõstatus teravalt Austraalias – uudiste kirjastajad tahavad saada oma loomingu eest õiglast tasu.

Märksõnad
Tagasi üles