N, 30.06.2022

Lumekoristus Tallinnas vajab mitmekülgseid muutusi

Jete-Ri Jõesaar
Lumekoristus Tallinnas vajab mitmekülgseid muutusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Lumekoristus.
Lumekoristus. Foto: Eero Vabamägi

Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet korraldab hooldustöid ühistranspordiliiklusega magistraaltänavatel, ühistranspordipeatustes, rattateedel ja vanalinnas ning linnaosavalitsused korraldavad töid sisekvartalite tänavatel.

Puhastuskohustus on ka erakinnistute omanikel. Seda määravat ehitusseadustiku punkti, mille kohaselt on linnas kõnniteega külgneva kinnistu omanikul kohustus tagada tee korrashoid, on seni nimetatud Tallinna lumekoristusprobleemi ivaks.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul oleks üks lahendus seda seadust muuta. Teise lahendusena näeb ta juba Helsingis kasutusel oleva maksusüsteemi loomist – Tallinna elanikud võiks hakata linnale lumekoristuse eest kommunaalmaksu maksma. Nii võtaks linn vastutuse kõigi teede eest.

Tallinna teede olemi järgi on linna omandis umbes 12,3 miljonit ruutmeetrit teid. Kalle Klandorfi sõnul on linna ametiasutuste kohustus puhastada umbes 9,9 miljonit ruutmeetrit teid, mille hulka on arvestatud asfaltkattega sõiduteed, kõnniteed, jalgrattateed, parklad ja sillad. Seega on kogu teedevõrgustikust erakinnistute omanike koristada veidi alla 2,5 miljoni ruutmeetri teid, mida on pea neli korda vähem kui linna koristuskohustuse all olevaid. Puudulikku lumekoristust esineb aga peaaegu kõikjal linnas.

Märksõnad
Tagasi üles