Koroonaviirus täidab tänase ülemkogu

Tšehhist tulevate autode piirijärjekord Breitenau lähedal. Saksamaa on üks kuuest riigist, keda Euroopa Komisjon ühisturu takistamise pärast korrale kutsub.  FOTO: David W Cerny/Reuters/Scanpix

Koroonakriis vajutas täna algavale Euroopa Ülemkogule juba ette pitseri nii tehniliselt kui ka sisuliselt: hoolimata tugevast soovist tulla Brüsselisse, kohtuvad liidrid taas videosillal ja kogu avapäeva räägitakse tõvetõrjest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eile ajakirjanikele anonüüm­suse tingimusel kohtumise ­sisu tutvustanud kõrge Brüsseli ametniku sõnul on põhiteemasid kolm: vaktsiinid, piirangud ja riikide koroonatõrjemeetmete tõttu ootamatult tekkinud uued barjäärid ühenduses.

«Mõni valitsus on astunud samme, mis mõjutavad ühisturgu,» nentis ta. ELi majandusruumi toimimist takistavate piirangute tõttu saatis ­Euroopa Komisjoni justiitsvolinik ­Didier Reynders korralekutsuva kirja kuuele liikmesriigile, nende seas Soomele.

Brüsseli esindaja rõhutas, et riikidel võib olla argumente, miks nad on drastilisi samme astunud. «Ülemkogu ei ole politseinik,» märkis ülemkogust rääkinud ametnik. «Kõiki aspekte tuleb arvesse võtta.»

23.02.2021 26.02.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto