P, 2.04.2023

Kiik uutest piirangutest: on selge, et igasugust liikumist tuleb vähendada

Alexandra Saarniit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Rocca al Mare kaubanduskeskuse taasavamine mullu mais pärast kevadiste sulgemismeetmete lõdvendamist.
Rocca al Mare kaubanduskeskuse taasavamine mullu mais pärast kevadiste sulgemismeetmete lõdvendamist. Foto: Mihkel Maripuu

Koroonaviiruse levik laieneb Eestis jõudsalt ning teadlaste sõnul on näha, et niisama soovitused nakkuse vähendamiseks ei näi toimivat. Täna hakkab valitsus arutama täiendavaid piiranguid, et levik taas kontrolli alla saada.

«Teadusnõukoda on välja töötanud ja kirjeldanud erinevaid ettepanekuid selleks, et nakatumise näitajad Eestis alla viia. Arusaadav on see, et praegust väga kiire tõusu faasi arvestades ei ole mõistlik lootma jääda, et eelmisel nädalal kehtestatud kahenädalased piirangud tõusu murraksid,» ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik (Keskerakond).

Kiik tõi olukorra tõsiduse näitlikustamiseks võrdluse, et nelja nädala eest oli viimase seitsme päeva jooksul nakatunute arv umbes 3400, kuid praegu on sama näitaja ligi 6200, seega on kasv 80 protsenti. «Minu isiklik seisukoht on, et praeguse nakatumistaseme juures ei piisa enam ühest-kahest nädalast. Teatud piiranguid on kindlasti vaja märtsi lõpuni,» ütles minister.

Teadusnõukoja liikmed kinnitasid Postimehele, et nõukoda on valitsusele ettepanekud uuteks piiranguteks teinud, kuid need avalikustatakse homme. «Me ei taha neid enne välja lasta, kui valitsus on oma otsused teinud, kuna vastasel juhul läheb väga segaseks, milline piirang kehtib ja milline mitte,» selgitas viroloog Irja Lutsar. «Me tõesti soovitasime mõneks ajaks rohkem piiranguid. Paraku on näha, et niisama soovitused nakkuse vähendamisel ei toimi,» lisas Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Märksõnad
Tagasi üles