L, 10.06.2023

Johnson & Johnsoni vaktsiin võib saada USAs sel nädalal kasutusloa

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Johnson & Johnsoni vaktsiini on välja töötanud kontserni Belgia haru Janssen-Cilag International N.V., pildil vaktsiinipudelid selle katsetamise ajal.
Johnson & Johnsoni vaktsiini on välja töötanud kontserni Belgia haru Janssen-Cilag International N.V., pildil vaktsiinipudelid selle katsetamise ajal. Foto: Johnson & Johnson/Reuters/Scanpix

Ravimi- ja tarbekaupade kontserni Johnson & Johnson tütarettevõtte ühedoosiline Covid-19 vaktsiin on Ameerika Ühendriikide toidu- ja ravimiameti (FDA) värske hinnangu kohaselt tõhus ja ohutu, mis tähendab, et juba mõne päeva jooksul võib see USAs saada kasutusloa.

Firma esitas läinud nädalal taotluse ka Euroopa ravimiametile (EMA), et saada müügiluba oma Belgia üksuse Janssen-Cilag International N.V. välja töötatud koroonavaktsiinile. Otsust on oodata tuleva kuu keskpaigas.

FDA teadlaste kinnitusel on Johnson & Johnsoni vaktsiini tõhusus mõõduka ja raske kuluga Covid-19 ennetamisel umbes 66 protsenti ning kõige tõsisemate ja kriitiliste haigusjuhtumite ärahoidmisel 85 protsenti, vahendas AP. Samuti on ameti hinnangul vaktsiini pruukimine turvaline.

Erinevalt teistest seni kasutus- ja müügiloa saanud vaktsiinidest vajab Johnson & Johnsoni oma kaitse tekkimiseks vaid ühte süsti, seda on lihtne transportida ja hoiustada ning seda toodetakse mittetulunduslikel alustel ehk sel on suur tõenäosus leida kasutust arengumaades.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles