E, 25.09.2023

Tartumaa kultuuri lühiuudised

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Silvia Kronberg Tartu loodusmajas.
Silvia Kronberg Tartu loodusmajas. Foto: Sille Annuk

Koolitüdruku kolmas raamat jäädvustab talve

Mida lugeda talvisel koolivaheajal? Miks mitte Silvia Kronbergi raamatut «Anna ja Miina talvejutud», mille ta on ka ise illustreerinud. Selle on ta kirjutanud 10-aastasena, kirjastanud on KRS, ilmunud Tartus aastanumbriga 2020.

Silvia Kronberg, «Anna ja Miina talvejutud» (pildil)
Silvia Kronberg, «Anna ja Miina talvejutud» (pildil) Foto: Repro

«Anna ja Miina talvejutud» räägib talvistest tegemisest kaksikute kodukohas Maalri talus. Nende vend Kaarel tähistab seitsmendat sünnipäeva ja saab sel puhul oma toa, mida ta on tahtnud enda sõnul juba seitse aastat ja ühe päeva. Muu hulgas juhtub nii, et Anna ja Miina päästavad jõest kassipoja nimega Tähesära. Kaksikute arvates peab tulema maailma parim talv, sest Lätis elanud tädilapsed kolivad Eestisse.

Koos nendega ja Saksamaalt jõule tähistama tulnud sugulastega ehitatakse talumaile võimas lumekindlus. Igavaks ei lähe ka siis, kui jõulud läbi, sest lapsed asuvad pööningul korda looma ja peavad naabrilastega maha ühe korraliku kelguralli. Loomulikult on juttu suusatamisest.

Silvia Kronberg käib Miina Härma gümnaasiumis ja õpib viiulit Tartu 1. muusikakoolis. Lugejad on juba varemgi kohtunud tema loominguga. Seda on ilmunud ajakirjades Täheke ja Hea Laps ning ka raamatutes: «Anna ja Miina suvised lood» tuli lugejate ette aastal 2018, «Anna ja Miina sügiselood» aga aasta hiljem. TPM

Kuldnoka joonistamise võistlus jõuab lõpule

Eesti ornitoloogiaühing ja Tartu kunstimuuseum tuletavad meelde, et aasta linnu kuldnoka joonistamise võistlus kestab 15. märtsini. Joonistusena on oodatud postkaardid, millest parimad avaldab ornitoloogiaühing trükituna.

Võistlusel saavad osaleda igas vanuses huvilised. Esitatav töö peab olema tehtud pliiatsiga. Tähtaeg on 15. märts. Joonistusvõistluse tingimused on kirjas aasta linnu kodulehel eoy.ee/kuldnokk/joonistusvoistlus. TPM

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles