AK ⟩ Nädala plaat. Aegruumis voolav kitarr

Robert Jürjendali neljas sooloplaat «Water Finds The Way» («Vesi leiab tee») ilmus 23. veebruaril. FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kitarristi, helilooja ja produtsendi, kadestamisväärselt produktiivse Robert Jürjendali neljas sooloplaat «Vesi leiab tee» on emotsionaalselt siduv muusika. Ühest küljest sisekaemuslik ning detailidega eksperimenteeriv, teisalt sirgejooneline ja selge nagu allikas.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meie loodusfilmide heliribade järgi on kujunenud arvamus, et aastaaegade vaheldumist ja elu ringkäiku sobivad kõige paremini iseloomustama pärimuspillide sugestiivsed helid, ja eks ta nii ole ka. Uduste sookaadrite peale tümiseval šamaanitrummil või kudevate konnade askeldusi saatval parmupillil on kohe selline mõnusalt sugestiivne ja teatav transsi esile kutsuv toime. Robert Jürjendali muusika on ühest küljest küll lahutamatult seotud moodsa industriaalmaailma leiutistega, nagu näiteks elekter ja mitmed elektroonilised vidinad, kuid samas on vaieldamatult tegemist väga loodus- ja loomislähedase muusikaga. Jürjendali meisterlik kitarrikäsitsus ja sümpaatne maailmavaade teevad tema loomingust looduse orgaanilise osa.

26.02.2021 01.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto