L, 4.02.2023

Töötukassa palgameetmest: ärge koondage veel, abi on teel

Töötukassa palgameetmest: ärge koondage veel, abi on teel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Töötukassa nõukogu esimees Peep Peterson ütles, et praegu tehakse arvutusi ja meede peaks valmimaneljapäevaks.
Töötukassa nõukogu esimees Peep Peterson ütles, et praegu tehakse arvutusi ja meede peaks valmimaneljapäevaks. Foto: Eero Vabamaegi/Postimees

Töötukassa nõukogu esimees Peep Peterson ütles, et eile arutati valitsuse palgatoetusmeedet, aga pakett saab paika alles uuel nädalal. Reedel toimus töötukassa nõukogu istung, kus valitsus tegi ettepaneku maksta palgatoetust neljapäeval väljakuulutatud piirangutega kõige enam pihta saanud sektoritele. Peterson ütles, et praegu tehakse arvutusi, kui suurt hulka inimesi ja ettevõtteid see meede mõjutaks.

«Koguneme uuesti uue nädala alguses ja meede peaks ­valmis saama neljapäevaks,» ütles Peterson. Seni kuni pole selge, kui palju see täpselt maksma läheb, võimalikke arve välja ei öelda. ­Peterson pani ettevõtjatele südamele, et nood meetme kindlasti ära ootaksid, koondama pole praegu tarvis hakata. «Abi tuleb,» kinnitas Peterson. Praegu on tema sõnul räägitud võimalikust kahekuulisest palgatoetusest.

Mis puutub meetme finantseerimisse, ütles Peterson, et siin oodatakse ka valitsuse tuge. «Ühe kuu suudaksime ise hakkama saada, aga kui meetmed pikenevad, peab [valitsus ka vahendeid leidma],» rääkis Peterson.

Eesti Töötukassa ­pikendab töötasu toetuste avalduste vastu­võtmist, toetuse saanud ettevõtetel on võimalik toetus vähese tähtsusega riigiabist vormistada riigiabiks.

Märksõnad
Tagasi üles