L, 4.02.2023

Jääkarude esmakohtingul läks kohe müramiseks

Inari Leiman
Jääkarude esmakohtingul läks kohe müramiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raspi ja Friida esimene kohtumine.
Raspi ja Friida esimene kohtumine. Foto: Inari Leiman

Sompus ja uduvihmasel neljapäeva hommikupoolikul jõudis kätte aeg, mil Tallinna loomaaia jääkarud Raspi ja Friida teineteise seltsi lubati. Juba mõnda aega vastastikku huvi üles näidanud jääväljade valitsejad – kepsakaks ja mänguliseks muutunud Friida ning unelevalt oma kaldapoolel tulevast kaasat piidlev Raspi – võtsid tutvumist täie tõsidusega. Oli mõuramist ja puhisemist, patsutamist ja togimist, õrritamist ja tagaajamist, krabamist ja kaisutamist, suplust ja püherdamist. Sellest tehtud videot saab vaadata loomaia Youtube’i kanalilt.

Karudele avati kompleksi kõik luugid, nii et nad saavad nüüd vabalt käia mõlemas õueaedikus, tagumises vaheaedikus ja kõigis sisepuurides. Korra kaotas Raspi Friida isegi ära, kui too jäi künka taha kohmitsema, ja läks teda teisest aedikust otsima. Siis avastas Friida, et Raspi on kadunud, ja tormas omakorda jooksujalu kaaslast otsima.

Õhtuks olid karud päris ära väsinud, aga loodetavasti rahul.

Rahvusvahelisel jääkarupäeval, 27. veebruaril toimuma pidanud põnevate ettekannetega vabaõhuseminar jääb koroonaviiruse kõrge nakatumisnäitaja tõttu ära, kuid loomaaia õuealad on avatud ning distantsi hoides, käsi desinfitseerides ja aedikute piirdeid ning vaateaknaid mitte puutudes tasub siiski oma silmaga jääkarupaari õrnusehetki tabama tulla.

Märksõnad
Tagasi üles