E, 11.12.2023

Rännumehed toovad Aafrikast sageli koroonat (1)

Krister Kivi
, Arteri toimetaja
Copy
Turismimaa Tansaania on juba ammu lõpetanud koroonatestimise. Pildil Tansaanias asuv Aafrika kõrgeim mägi Kilimanjaro. 
Turismimaa Tansaania on juba ammu lõpetanud koroonatestimise. Pildil Tansaanias asuv Aafrika kõrgeim mägi Kilimanjaro. Foto: Katrina Manson/Reuters/Scanpix

Viimase kuu jooksul on mitmest Aafrika riigist Eestisse saabunud rännumeeste koroonaviirusega nakatumise protsent olnud märksa kõrgem kõigi saabuvate reisijate keskmisest.

Synlabi andmetest (seisuga 26. veebruar 2021) ilmneb, et Tansaaniast tulnud andsid kokku 21 positiivset testi. Koroona oli endale külge saanud seega 9 protsenti kõigist Tansaaniast tulnud reisijaist. Veelgi kõrgem oli näitaja Nigeeria puhul, kust saabus seitse positiivse testitulemusega reisijat, mis võrdus 15 protsendiga kõigist Nigeeriast tulnutest. Egiptusest tulijad andsid positiivse testi seitsme puhul, mis oli viis protsenti kõigist sealt reisi alustanutest. Viis protsenti positiivseid teste oli keskmine näitaja ka Araabia Ühendemiraatidest startinud reisisellide seas.

Terviseameti meediasuhete spetsialist Merilin Vernik lausus, et Tansaaniast sisse toodud haigusjuhud olid seotud reisil käinud eestlastega, Nigeeria taustaga haigusjuhud Eestis elavate või töötavate välismaalastega.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles