N, 28.09.2023

42 uut või uues kuues maja: Volta kvartali arendus saab rohelise tule

Uwe Gnadenteich
, reporter
Facebook
Comments
Volta kvartali servades hakkavad asuma äripinnad, keskmes elumajad ja avalik park. 
Volta kvartali servades hakkavad asuma äripinnad, keskmes elumajad ja avalik park. Foto: Endover

Tallinna linnavalitsus saatis eelmisel nädalal volikokku kehtestamiseks Põhja-Tallinna Volta kvartali detailplaneeringu, mis koos kõrval asuva Krulli kvartali arendusega muudab põhjalikult kogu linnaosa ilmet.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul tähendab mõlema planeeringu realiseerumine seda, et Tööstuse ja Kopli tänava vahele jäävale endisele tehaste alale tekib tänapäevane elukeskkond.

«Volta kvartal saab täiesti uue ilme, linnavalitsus toetas planeeringut ning suunas selle volikogule kehtestamiseks. Kalamajas ja sellega piirnevates asumites on toimunud suuremahulise tootmise väljakolimine ajaloolistest tehasepiirkondadest. Planeeritud äri- ja elamufunktsioon tõstab Volta kvartali elujõulisust, toob Põhja-Tallinnasse juurde elanikke ja loob töökohti,» ütles Novikov.

«Kvartali terviklik arendus võimaldab luua kvaliteetse linnaruumilise keskkonna ja siduda omavahel arenevad Kalamaja, Noblessneri ja Arsenali piirkonna. Paljud olemasolevad Volta tehase ajaloolised hooned rekonstrueeritakse ja laiendatakse, lisaks ehitatakse alale uued korterelamud ja ärihooned. Arvestatud on olemasolevat ning kavandatavat infrastruktuuri, nii et kvartali äärealadele tänavate äärde on paigutatud rohkem äri- ja kaubandust ning keskele on organiseeritud privaatsem elukeskkond koos korterelamute ja avaliku kasutusega pargialaga,» lisas ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles