Yana Toom ei näe probleemi koostöös Putinile alluva akadeemiaga

Yana Toomi sõnul võimaldas tema «eestlus» näha veealuseid karisid, leida ebatäpsusi. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Moskvas ilmus raamat, mille üks kaasautor on Eesti Euroopa Parlamendi liige Yana Toom (Keskerakond). Raamatu, mille eestikeelne pealkiri oleks «Riigijuhtimise süsteemide evolutsioon postsovetliku ruumi riikides (1991–2021)», andis välja Venemaa presidendi juures asuva riigiteenistuse ja juhtimise akadeemia riigiteenistuse instituut, kirjutab Rus.Postimees.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Raamatu unikaalsus seisneb selles, et selle kaasautorid on nii Venemaa juhtivad spetsialistid postsovetlike riikide alal kui ka eksperdid endistest ­NSVLi liiduvabariikidest,» ütles Toomi kaasautor, sotsioloogiadoktor, Venemaa rahvamajanduse ja riigiteenistuse akadeemia kateedrijuhataja ning regionaalsete ja rahvusvaheliste uuringute instituudi direktor Valentina Komleva.

Komleva sõnul oli peamine ülesanne näidata, kuivõrd eri suundades arenevad riigijuhtimise süsteemid suveräänsetes riikides, mis varem kuulusid ühisesse poliitilisse süsteemi. Raamat on väidetavalt kirjutatud riiklike dokumentide, ametliku statistika ja avaliku arvamuse ametlike uuringute põhjal.

27.02.2021 02.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto