KOHALIK VAADE ⟩ Ungari püüab viie vaktsiini abil tempot tõsta

Hiina vaktsiini kiitnud Ungari peaminister Viktor Orbán lasi skeptikute vaigistamiseks endalegi Sinopharmi toodangut süstida.  FOTO: AP/Scanpix

«See näeb juba välja nagu kärgpere,» ütlesin naljatades emale päeval, mil ta helistas ja teatas, et perearst pakkus talle Hiina koroonavaktsiini. Loomulikult ei vihjanud ma meie pereasjadele, vaid sellele värvikale Covid-19 vaktsiinide valikule, mida Ungaris pakutakse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mul on eakaid pereliikmeid, kes peaksid saama Moderna vaktsiini, aga ootavad seda endiselt. Minu ema, nagu praegu paistab, saab Hiina vaktsiini. Mitmed lähisugulased on juba kätte saanud AstraZeneca vaktsiinisüstid ja ühele onule manustati mõni nädal tagasi teine Pfizer-BioNTechi doos. 40-aastase ja pealtnäha terve inimesena pole mul aimugi, mida mulle pakutakse. Kuigi kindlasti oleks humoorikas see, kui minu vaktsineerimise ajaks antaks mulle Jansseni või CureVaci vaktsiini.

See tähendaks, et ühes peres oleks inimesi vaktsineeritud viie eri Covid-19 vaktsiiniga. Ungaris on see täiesti võimalik. Aga ajal, mil vaktsiinide kohaletoimetamine venib terves Euroopa Liidus, on küsimus: kuidas see võimalik on?

02.03.2021 04.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto