N, 2.02.2023

Vanasadama tasusid peavad kõrgeks ka teised laevafirmad peale Tallinki

Janno Riispapp
, reporter
Vanasadama tasusid peavad kõrgeks ka teised laevafirmad peale Tallinki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna Sadama teatel on nende tasud Stockholmi ja Helsingi sadamatega võrreldes madalamad, Tallinki hinnangul on ostujõupariteeti arvestades tasud vähemalt 20 protsenti kõrgemad. 
Tallinna Sadama teatel on nende tasud Stockholmi ja Helsingi sadamatega võrreldes madalamad, Tallinki hinnangul on ostujõupariteeti arvestades tasud vähemalt 20 protsenti kõrgemad. Foto: Kaupo Kalda/Tallink

Veel möödunud nädalal püüdsid Tallink ja Tallinna Sadam leida kompromissi Vana­sadama teenuste hinnastamisel, kuid lahenduseni ei jõutud. Seetõttu esitas laevafirma Harju maakohtule hagiavalduse, milles nõuab 15,4 miljoni euro suuruses nõudes tagasi väidetavalt enam makstud sadamatasusid.

«Meie hinnangul on Tallinna Sadam erinevatel kaubaturgudel, eelkõige ­Vanasadamas ­sadamateenuste pakkumisel, turgu valitsevas seisundis,» kommenteeris hagiavalduse esitamist Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene, kelle sõnul peeti läbirääkimisi õiglase hinnastamise asjus näiteks juba 2018. aastal.

Riigifirma teatel on ­Tallinki esitatud hagiavaldus põhjendamatu ning Tallinna Sadam kavatseb seista ettevõtte jätkusuutlikkuse ja oma aktsionäride ­huvide eest.

Märksõnad
Tagasi üles