R, 9.12.2022

Sõbra surnuks põletanud noormehe karistus jõustus

Eili Arula
, ajakirjanik
Sõbra surnuks põletanud noormehe karistus jõustus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eduard Kask oli teo toime panemise ajal 20-aastane. Tartu maakohus mõistis ta mõrvas süüdi mullu 30. juunil.
Eduard Kask oli teo toime panemise ajal 20-aastane. Tartu maakohus mõistis ta mõrvas süüdi mullu 30. juunil. Foto: Margus Ansu

Tartumaal Kükitaja külas 2019. aasta juuni viimasel päeval maja süüdanud ning sõbra tulle jätnud Eduard Kase kohtuotsus jõustus eile, riigikohus ei võtnud Eduard Kase kaitsja kaebust arutusele.

Tartu maakohus mõistis Eduard Kase mullu 30. juunil süüdi 16-aastase noormehe mõrvas ning mõistis talle liitkaristusena 17 aastat 6 kuud ja 24 päeva vangistust.

Maakohtu otsuse peale esitas kaebuse Kase kaitsja, vandeadvokaadi abi Marko Paabumets. Kaitsja soovis muu hulgas, et tühistataks maakohtu otsus, millega Kask tunnistati mõrvas süüdi, ja taotles Kasele maakohtu mõistetust kergemat karistust.

Tartu ringkonnakohus arutas kriminaalasja kohtuistungil mullu 26. novembril ning tegi tänavu 8. jaanuaril otsuse. Ringkonnakohtu kriminaalkolleegium nõustus asja arutades maakohtu seisukohaga, et kannatanu tapmine oli toime pandud julmalt ja üldohtlikul viisil, ka kaitsja ei seadnud neid aspekte kahtluse alla. «Sellise teo toimepanemine viitab juba iseenesest erilisele hoolimatusele inimelusse. Eriti veel, kui pannakse põlema maja, milles olev inimene magab. Süütamine tekitas ka ulatusliku põlengu ohu,» selgitas kohus.

Ringkonnakohtu hinnangul ei pannud aga Kask tapmist toime kavatsetult ja seaduse kohaselt ei leidnud tuvastamist ka teo toimepanek piinaval viisil. Ka ilmnes uurimisest, et 16-aastane ohver suri ilmselt vingugaasimürgitusse.

Ringkonnakohtu otsusega mõisteti Kask süüdi julmal ja üldohtlikul viisil toime pandud mõrvas. Ka vähendati veidi talle määratud vanglakaristust. Seda küll vaid kahe aasta võrra. Eduard Kasel tuleb vanglakaristust kanda 15 aastat 6 kuud ja 24 päeva.

Märksõnad
Tagasi üles