T, 9.08.2022

Maksuametile tekitavad enim peavalu käibemaksupettused ja ümbrikupalgad

Maksuametile tekitavad enim peavalu käibemaksupettused ja ümbrikupalgad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maksu- ja tolliameti uus juht võrdleb vabatahtlikku maksukuulekust ühistranspordis pileti ostmisega: kui kõik ise ostavad, on tulu korjamine kõige lihtsam ja riigile odavam.
Maksu- ja tolliameti uus juht võrdleb vabatahtlikku maksukuulekust ühistranspordis pileti ostmisega: kui kõik ise ostavad, on tulu korjamine kõige lihtsam ja riigile odavam. Foto: Tairo Lutter

Kaks kuud maksu- ja tolliameti peadirektorina ametis olnud Madis Jääger rääkis Kuku raadio saates «Majandusruum», et börsiettevõtte ja riigiasutuse juhtimine on paljuski võrreldav. Koroonakriisis on maksukuulekust aidanud säilitada riigi sõnum, et ausaid ettevõtjaid riik ka toetab.

Avalikkusele olete rohkem tuntud Olympic Entertainment Groupi endise juhina, kümme aastat olete töötanud audiitorina. Kumb kogemus praeguses ametis rohkem kasuks on tulnud?

Otseselt emba-kumba isegi ei eelistaks. Audiitorikogemus jääb päris kaugesse minevikku, loomulikult aitab aru saada, mis on maksuaudit, järelevalve, sisekontroll ja maksud üldisemalt.

Märksõnad
Tagasi üles