L, 4.02.2023

Saksa nullnakatumise eestkõnelejad peavad viirusega elamist võimatuks

Berit Nuka
, toimetaja, Hamburg
Saksa nullnakatumise eestkõnelejad peavad viirusega elamist võimatuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Müncheni Marienplatzil toimus pühapäeval meeleavaldus koroonaviiruse tõttu kehtestatud piirangute vastu. Esiplaanil naine sildiga: «Kas teile meeldib uus normaalsus?»
Müncheni Marienplatzil toimus pühapäeval meeleavaldus koroonaviiruse tõttu kehtestatud piirangute vastu. Esiplaanil naine sildiga: «Kas teile meeldib uus normaalsus?» Foto: Leonhard Simon / Imago Images / Scanpix

Sakslastele algas äsja viies kuu piirangute keskel ning enamat kosmeetilistest leevendustest on heal juhul oodata alles lihavõttenädalaks. Samal ajal teevad valju häält kahe algatuse esindajad, kelle arvates tuleks alles õige sulgemine kehtestada, kuni uusi nakatumisi enam üldse pole.

Nime No Covid ehk Ei Covidile saanud algatuse kohaselt tuleb esmalt tavapärase elu sammhaaval taastumiseks jõuda nakatumisnäitajani alla kümne juhu 100 000 elaniku kohta nädala jooksul ning sealt edasi nullini. Kampaania Zero Covid ehk Null Covid ihkab sama sihti, kuid veel karmimate võtetega, seisates peale muude valdkondade tegevuse ka majanduses.

Kuigi algatuste eestvedajad ja nende meetodid on erinevad, on huvigruppidel sarnane sõnum ja eeskujud – senised pandeemia tõkestamise tööriistad on ebasobivad ning õigest teest annavad aimu näiteks Austraalia ja Uus-Meremaa.

Märksõnad
Tagasi üles