L, 4.02.2023

Kahekordne maailmameister Daisy Kudre: suusaorienteerumine on äge, tehniliselt nõudlik ja väljakutseid esitav ala!

Ville Arike
, reporter
Kahekordne maailmameister Daisy Kudre: suusaorienteerumine on äge, tehniliselt nõudlik ja väljakutseid esitav ala!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Daisy Kudre sai MMil iga sõidu järel rõõmustada.
Daisy Kudre sai MMil iga sõidu järel rõõmustada. Foto: Reigo Teervalt/WSOC2021

Eelmisel nädalal Käärikul peetud suusa­orienteerumise MM kujunes Daisy Kudre peoks. Ta võitis igal osaletud distantsil medali, kokku kaks kulda, ühe hõbeda ja ühe pronksi. Postimees uuris, millisena Kudre näeb oma lemmikala, mis selle juures võlub ning ega olümpiamängudel kavas olevad murdmaa- või laskesuusatamine ole teda paelunud.

Norralased pidid sündima suusad jalas. Kuidas on lood orienteerujate perre sündiva lapsega – suusad jalas ja kaart kaelas? Kudre mäletab, et ta pandigi juba väga väiksena suuskadele, ja lisaks sai kiirelt kätte orientreerumisjooksu tunde.

«Meil on orienteerumispere. Vanemad tegid kõiki alasid: jooksu-, suusa- ja rattaorienteerumist, nad võistlesid ka rahvusvahelisel tasemel,» alustab Daisy Kudre. Tema isa Raul Kudre on jõudnud MMil ja ema Ingrit Kala EMil esikümnesse. Eesti meistrivõistlustelt on koos lastega peresse toodud korralik kolmekohaline arv autasusid.

Daisy sõnul võtsid vanemad teda võistlustele kaasa: «Juba kolme-nelja-aastased saavad joosta lühikesi radu nööri mööda. Nii suusatamine kui ka orienteerumisjooks meeldisid mulle algusest peale väga.»

Märksõnad
Tagasi üles