K, 27.09.2023

Peaminister Kallas: Eestis on sisuliselt eriolukord

Indrek Ojamets
, reporter
Facebook
Comments 5
Tanel Kiik loodab, et Eestis ei lähe olukord niivõrd kriitiliseks, kus peab hakkama kontrollima, mitu sõpra või pereliiget kellelgi parasjagu külas on. Fotol Kaja Kallas, Jaak Aab ja Tanel Kiik. 
Tanel Kiik loodab, et Eestis ei lähe olukord niivõrd kriitiliseks, kus peab hakkama kontrollima, mitu sõpra või pereliiget kellelgi parasjagu külas on. Fotol Kaja Kallas, Jaak Aab ja Tanel Kiik. Foto: Tairo Lutter

Peaminister Kaja Kallas teatas eile valitsuse pressikonverentsil, et Eestis on sisuliselt eriolukord. «Koroonaviiruse levik on plahvatuslikult kõrge ja seetõttu me peame kõik ennast piirama,» ütles peaminister ja rõhutas, et kontakte tuleks vähendada ja võimalusel jääda kodukontorisse. Kohtuda tasub ainult siis, kui see on hädavajalik, ja mitte rohkem kui kuue inimesega korraga, lisas ta.

Kallas sõnas, et valitsus on sunnitud tugevdama piirangute täitmise järelevalvet. Valitsus eraldas üle 500 000 euro, et terviseameti kriisijuhtimist abistada ja veel läheb osa rahast politsei- ja piirivalveametile piirangute järelevalveks.

Kui näiteks toitlustusasutuses või individuaalsel sportimisel tuvastatakse, et piirangutest kinni ei peeta, pannakse need kohad kinni ilma igasuguse kompensatsioonita, ütles peaminister: «Need, kes näitavad halba eeskuju, teevad kahju kõigile neile, kes tegelikult reeglitest kinni peavad.»

Riigihalduse minister Jaak Aab märkis, et värske küsitluse põhjal on viimasel paaril nädalal inimeste ohutunnetus paranenud. «Inimesed saavad aru, et olukord on tõsine. Pigem soovivad kindlaid reegleid ja on valmis ka neid reegleid täitma,» ütles Aab ja lisas, et inimeste ohutunnetus hakkab sarnanema sellega, mis oli eelmisel kevadel.

«Valitsusel on alati võimalik riik täielikult sulgeda, me loodame, et seda vaja ei lähe, aga selleks tuleb põhimõtteliselt valmis olla,» ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Minister loodab, et Eestis ei muutu olukord niivõrd kriitiliseks, et peab hakkama kontrollima, mitu sõpra või pereliiget kellelgi parasjagu külas on.

Facebook
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles