N, 30.11.2023

38-miljonilisest palgatoest kõigile abivajajatele ei piisa

Erkki Erilaid
Facebook
Comments 1
Peep Petersoni hinnangul on paratamatus, et praegu on Töötukassa toetuste saajate ringi piiratud. Mitut kuud aitaks üle elada ainult lisarahastus. 
Peep Petersoni hinnangul on paratamatus, et praegu on Töötukassa toetuste saajate ringi piiratud. Mitut kuud aitaks üle elada ainult lisarahastus. Foto: Konstantin Sednev

Valitsus hakkab täna arutama töötukassa ettepanekut hüvitada piirangutest puudutatud ettevõtetele märtsi töötasu kuni 38 miljoni euro ulatuses. Tervise- ja tööministri Tanel Kiige sõnul on valitsuse kehtestatud rangemate piirangute tõttu laienenud toetust vajavate sektorite ring. Seetõttu plaanitakse toetusmeetmeid rakendada nii otseselt piiratud sektoritele, nagu toitlustus, spaad ja spordi- ning kultuurivaldkond, kui ka kaudsemalt mõjutatud sektoritele, nagu turismivaldkond ning jaekaubandus.

Mõnede ettevõtjate ja opositsioonipoliitikute hinnangul sellest rahast piirangutest räsitud ettevõtete töötajatele palkade maksmiseks aga ei piisa ning kahe kuu jooksul oleks vaja kuni 200 miljoni euroni ulatuvat toetuspaketti. Samuti on toetuse saajate ring endiselt liiga kitsas, mistõttu toetus kõigi abivajajateni ei jõua ning ettevõtjad on sunnitud piirangute tõttu hakkama taas inimesi koondama.

Töötukassa nõukogu esimehe Peep Petersoni sõnul võimaldavad nende vahendid vaid ühe kuu pikkust toetust. «Toetusmeetme prognoositav kulu on kuni 38 miljonit,» märkis Peterson. «Laiema sihtrühma ja mitme kuu pikkuse toetusmeetme tegemiseks on tarvis lisarahastust,» lisas ta.

Peterson möönis, et kõikide taotlejateni toetus tõesti ei jõua, sest töötukassa tegutseb praeguse aja ja rahaliste võimaluste piires. «Oleme sunnitud toetuse saajate ringi piirama ning hoolimata kriitikast kasutame toetusele kvalifitseerumiseks endiselt läbi ettevõtjate põhitegevusala varem määratud EMTAK-koode.»

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles