P, 3.12.2023

Tallinn nõuab karmimaid koroonapiiranguid

Toomas Kask
, Saatejuht
Facebook
Comments
Tallinna linnapea pakkus Postimehe otsestuudios riigile abi vaktsineerimisel. Pealinn on valmis panustama inimeste, raha ja sidemetega erasektoris.
Tallinna linnapea pakkus Postimehe otsestuudios riigile abi vaktsineerimisel. Pealinn on valmis panustama inimeste, raha ja sidemetega erasektoris. Foto: Andres Haabu

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles eile, et soovib linna kaasamist rahva vaktsineerimisse. Omavalitsustel pole praegu vaktsineerimises mingit rolli, mis on meeri hinnangul viga. «Oleme valmis välja panema inimesi, raha, oleme valmis tegema koostööd erasektoriga,» märkis ta.

Mihhail Kõlvart (KE), tegite ettepaneku kehtestada Eestis eriolukord. Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles, et sisuliselt meil juba on eriolukord välja kuulutamatagi. Miks eriolukorda vaja oleks?

Kui see sisuliselt käes on, siis tuleb see ka välja öelda ja vormistada. Ma arvan, et asi ei ole selles, kuidas me olukorda nimetame, vaid selles, mida me teeme. Ütlesin Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil, et praegu on olukord halb, aga tuleb arvestada sellega, et läheb veel hullemaks. Praegused otsused peavad lähtuma mitte nädala statistikast, vaid sellest, mis võib tekkida kolme nädala, kuu või kahe pärast. Meetmeid on vaja võtta ennetavalt, mitte tagantjärele. Praegu me reageerime hilinemisega.

Ma saan aru, et muudetud seaduse järgi lubaks eriolukord tuua tänavatele kaitseväe. Kas teie arvates oleks seda vaja?

Seda on vaja arutada väga tõsiselt. Kui leiame, et meie olukord ei ole enam mitte kriitiline, vaid juba katastroofiline, siis kas on

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles