Euroopa Keskpank peab turgudele kindlust süstima

Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde kutsub tõenäoliselt valitsusi üles kulutusi suurendama, et majandust toetada. FOTO: Foto: Pool/reuters/Scanpix

Euroopa Keskpank (EKP) kinnitab neljapäeval eeldatavasti pühendumust lõdvale rahapoliitikale, sest euroala majandust on rusunud mure inflatsiooni pärast ja aeglane vaktsineerimine.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sel nädalal toimuval EKP nõukogu istungil on ilmselt kesksel kohal hiljuti kogu maailmas tõusnud võlakirjade tootlus, mille põhjustasid inflatsiooni kiirenemise märgid. Investorid kardavad, et hinnakasv võib sundida keskpanka intressimäärasid tõstma, see muudaks laenamise kallimaks ja aeglustaks pandeemiast taastumist. «EKP president Christine Lagarde peab veenma turge, et keskpank on pühendunud soodsate finantstingimuste tagamisele,» kirjutasid pangakontserni Unicredit analüütikud.

Oodatakse ka, et ECB langetab euroala tänavuse majanduskasvu prognoosi. Endiselt kehtib palju piiranguid, kuna euroalal on raskusi koroonaviirusega nakatumiste arvu vähendamisel, samas kui vaktsineerimise tempo jääb alla sellistele riikidele nagu USA või Suurbritannia.

08.03.2021 10.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto