L, 9.12.2023

Liimets: ettevalmistus Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimiseks käib (2)

Nele Kullerkupp
, reporter-toimetaja
Copy
Välisminister Eva-Maria Liimets.
Välisminister Eva-Maria Liimets. Foto: SANDER ILVEST/

Välisminister Eva-Maria Liimets sõnas Postimehe otsestuudios, et Eesti jaoks ei muutuks lähikuudel midagi, kui Venemaa koroonavaktsiin Sputnik V peaks Euroopa ravimiametilt heakskiidu saama. «Need Venemaa tootmismahud Sputniku vaktsiini puhul on minu teada juba peaaegu ette läbi müüdud. Ja nagu oleme kuulnud ka terviseministrilt, siis tegelikult sügiseks on see praegune vaktsiinidefitsiit juba leevenemas,» selgitas Liimets.

Martin Kutti: Me elame praegu väga tõsise tervisekriisi keskel. Tšehhi ja Slovakkia on näiteks saatnud välismaale ravile oma koroonapatsiente. Me ei tea, mis meil juhtuda võib, kuid kas mõne riigiga on ka sellist stsenaariumit arutatud?

Seda, et riigid omavahel teineteist aitavad, kui kriis on kõrge, nägime juba kevadel. Tol ajal võttis näiteks Tšehhi oma haiglatesse vastu patsiente Prantsusmaalt – koostöö riikide vahel käib ja kindlasti, kui on abipalveid, siis tuleb neid tõstatada ja leida lahendus.

Nele Kullerkupp: Kas tundub, et mõned riigid on hakanud koroonapandeemia ajal hoidma nii-öelda küüsi rohkem enda poole?

Igale riigile on oma rahva tervis kõige olulisem küsimus. Oleme tõesti märganud, et mõned teised teemad on jäänud tagaplaanile, nagu näiteks reisimine või siis vaba liikumine riikide vahel. Siin on kindlasti riikide koostöös saavutatud edasiminekuid. Kui me näiteks kevadest mäletame, et meil oli probleeme ka transiidiga, siis riikide kokkuleppel meil seda täna ei ole. Küll aga on jätkunud reisijate vaba liikumise piiramine.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles