N, 1.12.2022

Erametsaomanik: RMK käis minu metsas vargil. RMK: see oli eksitus

Lauri Mutso
Erametsaomanik: RMK käis minu metsas vargil. RMK: see oli eksitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Valdur Rohi valduste piiri tähistavad metalltoru ja see, ligemale 100-aastane piirikivi. Kõik, mis jääb sellest paremale, on riigimaa ja vasakul asub Rohi maa. 
Valdur Rohi valduste piiri tähistavad metalltoru ja see, ligemale 100-aastane piirikivi. Kõik, mis jääb sellest paremale, on riigimaa ja vasakul asub Rohi maa. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Küünlakuu lõpus valdusi üle vaatama läinud era­metsaomanik Valdur Rohi sattus oma metsas ragistava harvesteri peale. Puude­langetajaks osutus Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK), mis oli soovinud rajada oma maale tee, kuid asunud seda tegema valel pool kinnistupiiri.

Rohi oli juba üle aasta ­varem teada saanud, et RMK soovib ­sinna kanti oma metsadele ­ligi pääsemiseks teed sisse ajada, ­sellegipoolest tabas teda kaks ebameeldivat üllatust. Esmalt avastas ta läinud aasta jaanipäeval postkastist lepingu, millele riigimetsa majandaja ootas tema allkirja ja mis andnuks RMK-le õiguse raiuda see tee sisse tema metsas.

Leping oleks hulga teega seotud kohustusi pannud erametsa­omaniku õlule, ent vastu saanuks vaid raiutud puude eest raha ja õiguse tee ajutiselt sulgeda. «Seal oli terve lehekülg kohustusi. Muidugi ei kiirustanud ma sellist lepingut allkirjastama ja asusin asja uurima, miks nad oma teed ei tee oma maa peale,» rääkis Rohi.

Märksõnad
Tagasi üles