R, 19.08.2022

Ülekaalulised söövad sageli väga eeskujulikult! Probleem peitub hoopis muus

Ülekaalulised söövad sageli väga eeskujulikult! Probleem peitub hoopis muus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 50
«Kindlasti ei saa öelda, et rasvunud inimesi märgistaks suurem laiskus või iseloomu lodevus,» ütleb Dr. Ilmar Kaur. «Pole ka veenvat uuringut, mis näitaks, et ülekaalulised tarbiks rohkem kaloreid kui normkaalulised.»
«Kindlasti ei saa öelda, et rasvunud inimesi märgistaks suurem laiskus või iseloomu lodevus,» ütleb Dr. Ilmar Kaur. «Pole ka veenvat uuringut, mis näitaks, et ülekaalulised tarbiks rohkem kaloreid kui normkaalulised.» Foto: Sander Ilvest

Ülekaalulistele meie julmas maailmas ei halastata. «Paksud on laisad!» «Söö siis vähem, põrsas!» «Ise oled süüdi!» Aitab ebaõiglusest! Ülekaalulised pole laisad, õgardid ega enamasti üldse oma «raskes elus» süüdi.

Doktor Ilmar Kaur on opereerinud enam kui kahte tuhandet kaalumurega patsienti. Kogenud arst räägib ausalt ja ilustamata, kuidas asjad rasvarindel tegelikult on.

Koroona-aastal saab igas naiste kambas vestlusele elu sisse, kui võtta teemaks, kui palju keegi on juurde võtnud. Tingimused on ju ideaalsed: liikumist vähem, söök lähem, stressitase laes. Siiski ei saa kõike koroona kraesse ajada. Eesti rahvas kosub mühinal juba pikemat aega ning saab sellega ka viiruse abita vabalt hakkama.

Usu, sind huvitab ka lugu sellest, mida mehed tegelikult lopsakatest naistest arvavad.

Paksudele tehakse sõnadega liiga. Öeldakse: sa oled laisk, lodev, söö vähem! Mida teie arsti ja asjatundjana selle kohta ütleksite?

Kindlasti ei saa öelda, et rasvunud inimesi märgistaks suurem laiskus või iseloomu lodevus. Võin aga väita, et neil on hea huumorimeel, oskus enda üle naerda. Pole ka veenvat uuringut, mis näitaks, et ülekaalulised tarbiks rohkem kaloreid kui normkaalulised. Vastupidi, ülekaaluline inimene võib nii toitumiselt kui ka liikumiselt olla väga eeskujulik!

Mis on ülekaalu põhjused?

Laias laastus geneetika, keskkond ja käitumine. Geene meil suurt võimalust muuta pole ning umbes pool kehakaalust on vanemate poolt määratud. Kuid geenid on nagu kaardid: hea mängija võib ka keskpäraste kaartidega võita. Ja vastupidi, ükskõik kui head kaardid saab maha mängida.

Märksõnad
Tagasi üles