T, 27.09.2022

Pangad hoiatavad: teise samba reform tõukab Eesti järgmisse kriisi

Janno Riispapp
, reporter
Pangad hoiatavad: teise samba reform tõukab Eesti järgmisse kriisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuna pandeemial ja sellest kriisist väljumisel on suur mõju riigi rahandusele, vajab finantssektori hinnangul kiiret tähelepanu eelmise valitsuse käima lükatud pensionireform.
Kuna pandeemial ja sellest kriisist väljumisel on suur mõju riigi rahandusele, vajab finantssektori hinnangul kiiret tähelepanu eelmise valitsuse käima lükatud pensionireform. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti finantssektor märgib murekirjas valitsusele, et avalduse teisest pensionisambast lahkumiseks on praeguseks esitanud juba iga seitsmes koguja ning valitsusel on viimane aeg anda selge sõnum, et lahkumise suhtes kõhkleval seisukohal olijaid ümber veenda.

Finantssektori katusorganisatsioon FinanceEstonia tõdeb pöördumises, et Eesti valitsusel on seoses koroonapandeemiast tuleneva hädaolukorraga ees suur väljakutse, mille lahendamine võtab arusaadavalt enamiku ajast.

Kuna pandeemial ja sellest kriisist väljumisel on suur mõju riigi rahandusele, vajab finantssektori hinnangul kiiret tähelepanu eelmise valitsuse käima lükatud pensionireform, mis võib tekitada Eestile uutmoodi pensionisäästude kriisi tulevikuks, seisab FinanceEstonia läkituses.

Märksõnad
Tagasi üles